Sejdeme se v lese
(2,5-6)
Po stopách lesních zvířátek
PÁTEK 22. 2. 2019
9:45-11:45
sraz u hřiště "u bývalé hájovny" (Kamýcký les)

Rezervace a odhlášení nejpozději do 20:00 předchozího dne pomocí formuláře nebo na

 sejdeme-se-v-lese@seznam.cz.

„Sejdeme se v lese“ a…

protáhneme si těla, osvěžíme mysl, procítíme přírodu všemi smysly a ještě se při tom o ní něco naučíme.

Proměňte se na chvíli ve stopaře a badatele a vydejte se s námi po stopách lesních zvířátek. Dozvíte se nejen, jak vypadají stopy jednotlivých obyvatel lesa, ale i jak zvířátka prozrazují svou přítomnost v lese pomocí dalších pobytových znaků. Stezka pro malé stopaře už od 3 let na vás bude čekat v Kamýckém lese 22. února. Sejdeme se v 9:45 u hřiště a program bude maximálně na hodinu a půl. S sebou teplé oblečení, svačinu a dobrou náladu. 

  • V Kamýckém lese, nebo v jeho okolí se scházíme pravidelně v pátek v 9:45, jedenkrát za měsíc. Po organizační čtvrthodince si hravě uvedeme aktuální téma, které souvisí s právě probíhajícím ročním obdobím, popř. se svátky. Na procházce lesem pak zpíváme a plníme úkoly, při kterých si cvičíme hrubou a jemnou motoriku, kreativitu i logické myšlení.
     

  • Kroužek je zaměřený na předškolní děti od 2 a půl do 6 let. S mladším dítětem také můžete přijít, ale počítejte s tím, že ne všechny úkoly zvládne. Maminky na kroužek běžně chodí s mladšími dětmi, které se na kroužku ještě aktivně neúčastní. Všechny cesty jsou sjízdné pro kočárek.
     

  • Na kroužek choďte najedeni. S sebou si vezměte rychlou „uzobávací svačinku“ (nakrájené ovoce, sušenky, tyčinku apod.). Čas na rychlou svačinu je vyhrazen.
     

  • Rodiče se na kroužku podílejí aktivně. Některé úkoly plní se svým dítětem/dětmi, popř. pomáhají při organizaci (např. sbíráním obrázků apod.). Co je nejdůležitější, zajistí, aby dítě bylo včas na stanovišti, a aby se pokud možno aktivně podílelo na programu. Pokud se dítěti zrovna nechce aktivně spolupracovat, je vhodné poodejít od skupinky, aby ostatní děti nebyly rušeny.

Lektorka: Kateřina Bruštíková, mimo jiné i autorka blogu "Sejdeme se v lese..."

Rezervace nutná!

Kapacita: 8 rodičů + děti
Cena 150 Kč
Cena je počítána vždy za celou rodinu.