top of page

O NÁS

Rodinné centrum Kuřátko zahájilo svoji činnost jako Mateřské centrum Kuřátko v listopadu 2001. Změna názvu na RC Kuřátko proběhla, společně s rozšířením našich aktivit, na začátku roku 2016. Působíme na území Praha - Libuš.
 
Od roku 2006 jsme členem Sítě mateřských center v ČR.
 
Posláním našeho centra je umožnit nejmenším i předškolním dětem a jejich rodičům i prarodičům nejen z Libuše, ale i blízkého okolí, vzájemné setkávání, navazování nových přátelství, výměnu zkušeností, kontaktů, v rámci sebevzdělávacích aktivit také přednáškovou činnost a možnost relaxovat při výtvarných či herních aktivitách.
 
Provoz Kuřátka zajišťují především maminky (dobrovolnice) na mateřské / rodičovské dovolené, které baví hrát si a tvořit s dětmi a pro děti. Jejich práce pro RC není honorována.
 
Najdete u nás hernu se spoustou zábavy pro Vaše děti a možností zapojit se do připravených aktivit. Kromě klasické herny, kde se mohou Vaše děti „vyřádit“ máme také dobře vybavenou Montessori hernu, kde se můžete naučit, jak připravit prostředí vhodné pro rozvoj dětí, jak připravit jednotlivé aktivity a jak vymezit pravidla pro soustředěnou práci dětí.
 
Navštívit nás můžete v pondělí a čtvrtek dopoledne a ve středu odpoledne, viz program. Vstup do herny je zpoplatněn viz. ceník. Kromě aktivit v herně se můžete libovolně účastnit aktuálního denního programu, který není nijak dodatečně zpoplatněn. Program je připravován vždy tak, aby se ho mohly účastnit i nejmenší děti cca od 1,5 roku, ale rádi uvítáme
i mladší sourozence.

 
Kromě stálých aktivit organizujeme i mimořádné akce, jak pro děti (např. divadélka, zdobení perníčků, karneval atd.), tak pro maminky, především, formou vzdělávacích kurzů, nebo výtvarných aktivit (výroba vánočních věnců, velikonočních dekorací atd.).
 
Provoz RC Kuřátko finančně podporuje MČ Praha–Libuš. Personální i finanční otázka nás ovšem stále tíží, vítáme tedy jakoukoliv dobrovolnickou či sponzorskou pomoc.
 
Za své aktivity obdrželo Mateřské centrum Kuřátko v listopadu 2006 ocenění Sítě mateřských center v ČR "Společnost přátelská rodině", kterého si velice vážíme.
 
Přijďte mezi nás se svými dětmi, rádi Vás poznáme!
 
bottom of page