top of page
Akvarel motýl 1
zkumavka

VĚDA
PRO NEJMENŠÍ


Pojdťe s námi najít laboratoř profesora Koumáka!

pro děti od 3 do 6 let 

KAŽDÉ ÚTERÝ 16:00 - 17.00

Země
Illustrated Moon

Jak se přihlásit a kolik to stojí? 

Pro přihlášení na celý kurz (12 lekcí), prosím, vyplňte tento formulář. Nezapomeňte uvést jméno a věk dítěte. Do textu zprávy pak napište, zda bude docházet sám. (U mladších dětí (3 roky) doporučujeme přítomnost rodičů). Po přihlášení vám napíšeme email s potvrzením a s platebními údaji.

 ​

Kapacita kurzu je 6 dětí. 

PŘIHLAŠTE SE ZDE: 

Cena: 

12 lekcí stojí 1800 Kč Vstupné viz ceník

Omluvenky: 

Pokud se chcete omluvit z lekce či potřebujete zrušit odeslanou přihlášku - vyplňte tento formulář znovu a do textu zprávy napište vaši omluvu. Případně napište na email kl.postulkova@gmail.com nebo volejte na toto telefonní číslo: 601320767

Jak kurz Věda pro nejmenší probíhá?  

Děti vstupují do příběhu pana profesora Koumáka, kterému v Domě vědy (ústavu pro všechny možné vědecké obory) přesunuli laboratoř. On ale neví kam. Společně s dětmi budeme procházet jednotlivé místnosti, které představují různá (nejen) vědecká témata, prozkoumávat je a hledat tak nápovědy, kde se ona laboratoř může nacházet. 

Hodina Vědy pro nejmenší se dá rozdělit do několika částí:

  • Společný experiment, kdy si pod vedením lektorky představíme téma pomocí pokusu či expozice téma.

  • Samostatná práce - děti dostanou úkol k samostatnému zpracování, přiměřeně jejich schopnostem

  • Shrnutí - společně si popovídáme o tom, co jsme poznali, objevili a prozkoumali a také odkryjeme další kousek  skládačky našeho příběhu 

einstein-3626977_1280.png

Další informace 

  • Dětem je po celou dobu zapůjčen plášť a brýle. I přesto, prosím, dejte dítěti takové oblečení, které mu bude pohodlné a hlavně se může umazat. 

  • Každé dítě dostane svůj laboratorní deník, do kterého si může zaznamenávat výsledky pokusů a nebo prostě cokoliv ho zaujme. 

  • Každý rodič zhodnotí samostatnost svého dítěte. Není problém, aby se rodič hodiny účastnil a byl svému dítěti podporou. 

Závěrem: 

RC Kuřátko má skromné prostory, ve kterých se snažíme poskytnout našim dětem co nejvíce svobody, zábavy a prostoru k objevování. A protože dospělí jsou dětem tím největším vzorem, všichni se k sobě chováme s respektem a tolerancí. 

Moc se na všechny těším! 


Klára Poštulková

tel. 601320767

bottom of page